Виставка еко-плакатів до 26-річниці аварії на Чорнобильській АЕС

 З нагоди 26-річниці аварії на Чорнобильській АЕС та відзначення Всесвітнього Дня Землі 25 квітня 2012 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили виставку EcoDiology. В експозиції представлено 25 найкращих робіт міжнародної виставки-конкурсу плакатів номінації «Екологічний плакат» VIII Міжнародної триєнале еко-плакату «4-й Блок» за 2012 рік.  

 Координатор проекту – студентка 5 курсу філософського факультету Ярослава Яковлєва.

 

 Довідка: Асоціація дизайнерів-графіків «4-ий Блок» – громадське об’єднання дизайнерів, графіків та арт-менеджерів України і світу, зацікавлених у вирішенні екологічних проблем засобами мистецтва. Асоціація створена у 2002 році за ініціативи ліквідатора ЧАЕС – заслуженого діяча мистецтв України Олега Векленка. На сьогодні колекція «4-ого Блоку» налічує понад 5 тисяч аркушів сучасної екологічної графіки та плакатів.

 Міжнародна триєнале «4-й Блок» – унікальна мистецько-екологічна акція, у якій беруть участь видатні митці з багатьох країн світу кожні три роки. Назва виставки походить від зруйнованого вибухом у 1986 році ядерного реактора Чорнобильської АЕС. Триєнале щоразу демонструє останні досягнення різних видів сучасного мистецтва екологічного спрямування. З 1991-го року виставку традиційно проводять у Харкові. Вона трансформувалась у фестиваль мистецько-екологічних акцій, що завоював багатьох прихильників в Україні та за її межами.

 За останні роки виставки сучасного екологічного плакату з Міжнародної колекції плакатів «4-й Блок» були проведені у Стамбулі (Туреччина), Базелі (Швейцарія), Берліні (Німеччина), Познані (Польща), Москві (Росія), а також в містах України: Славутичі, Енергодарі, Львові, Києві, Донецьку та Харкові.

 

Прес-центр