В Університеті відкрили виставку пам’яті львівських професорів

1 липня 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили виставку «Розстріляна наука» (за матеріалами особових справ учених Львова, які загинули в липні 1941 року).

«Хочу підкреслити, що тоталітарний режим завдав непоправної шкоди академічному світу. На виставці представлено документи з особових справ 25 учених, а також документи, що підтверджують їхній науковий і творчий доробок», – зазначила у вступному слові директор архіву Університету Ольга Осередчук.

Ректор Іван Вакарчук звернувся до присутніх зі словами: «цією виставкою вшановуємо пам’ять тих людей, яких безневинно вбили лише за те, що вони були вченими, професорами».

Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові пан Яцек Жур подякував Ректорові ЛНУ ім. Івана Франка та організаторам виставки за співпрацю, відзначивши унікальність матеріалів архіву Університету та запропонував експонувати їх для широкого кола зацікавлених.

Про історичний аспект трагічних подій липня 1941 року розповіли декан історичного факультету професор Роман Шуст і доктор історичних наук, в.о. завідувача кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, професор Леонід Зашкільняк, наголосивши на потребі проведення ґрунтовних досліджень задля встановлення історичної правди трагізму людських доль.

Прес-центр

Фото Олега Гордійчука