Шевченківська філателія в Університеті

 

4 березня 2010 року в Музеї історії Університету відбулося відкриття виставки графіки лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Івана Остафійчука та Шевченківської філателії з Кімнати-музею імені Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв.

У перші дні березня увесь український народ відзначає Шевченківські дні. З цієї нагоди кожного року в Університеті відбувається ряд заходів. Першою ластівкою цьогорічних святкувань стало відкриття наприкінці лютого виставки «Шевченкіана Євгена Манишина», яка зараз експонується у Дзеркальній залі Університету.

Виставка графіки лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Івана Остафійчука та Шевченківської філателії з Кімнати-музею імені Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв – це ще один захід в Університеті з нагоди Шевченківських днів. У його відкритті взяли участь проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур, мистецтвознавець, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців, директор Кімнати-музею Роман Наконечний.

Відкриваючи захід, Звенислава Мамчур наголосила на значимості постаті Тараса Шевченка для українського народу: «Шевченко – це те, що у кожного з нас закладено генетично, від чого стискає у грудях серце. До болю рідне і важливе».

Мистецтвознавець Роман Яців звернув увагу присутніх на графічні роботи Івана Остафійчука. До речі, на виставці представлені такі графічні полотна митця, як «Чи ми ще зійдемося знову?», «Рано-вранці новобранці», «Ой одна я, одна» та інші.

Про історію становлення філателії, про українську філателію і Шевченківську філателію зокрема, розказав Роман Наконечний, який зауважив, що найбільше Шевченківської філателії було випущено за радянської епохи у 1961 році (тоді відзначали сто років від дня смерті Кобзаря), а таборова (підпільна) пошта завжди була пов’язана з Тарасом Шевченком.

На завершення відкриття виставки виступив фольклорний гурт «Марвінок». Дівчата, випускниці факультету культури і мистецтв, виконали пісню на слова Кобзаря «Ой три шляхи широкії», а також записану на малій батьківщині Тараса Шевченка пісню «На городі верба рясна».

 

Оксана Гоцур