«Тарас Шевченко у колі сучасників»

 

Під таким гаслом 19 березня цього року на факультеті електроніки відбулося свято вшанування славетного імені Поета, Прозаїка, Художника, Філософа, Просвітителя та Будителя Українського народу – Тараса Шевченка. У святі взяли участь студенти двох факультетів: фізичного та електроніки – та природничого коледжу. До них приєдналися учасники Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», які розпочали вечір піснею на слова Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий...», а також квартет бандуристок, що входять до складу Народної капели бандуристок «Зоряниця».

Ведучими свята були студентки 2 курсу фізичного факультету Руслана Козел і Оксана Тертека і студенти факультету електроніки Олег Сегелин (2 курс) та Максим Сагайдак (1 курс). Курував урочистістю доцент факультету електроніки Іван Хвищун.

Після розповідей про цікаві та маловідомі факти з біографії Поета, зокрема про історію його викупу з неволі, аматорська театральна група студентів фізичного факультету виступила із театралізованим дійством «І генії кохають». Глядачі могли почути і побачити епізоди нещасливих історій про тих Муз, у яких закохувався Шевченко: юна Оксана Коваленко, полячка Ядзя Гусинківська, княжна Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, артистка Катерина Піунова та його останнє кохання – Ликера Полусмаківна.

Поряд із вшануванням Тараса Шевченка учасники свята згадали і вклонились трьом визначним українцям, імена та праця яких ними частково забуті. Тим соратникам, побратимам і друзям Шевченка, які у ХІХ столітті доклали величезних зусиль, щоб наш народ із малоросів і хохлів перетворився на Українців. Йдеться про Осипа Боденського (1808 – 1877), Пантелемона Куліша (1819 – 1897) та Миколу Костомарова (1817 – 1885).

Особливий сплеск емоцій викликала розповідь про відзначення 130 річниці від дня народження Шевченка воїнами однієї з боївок УПА, що діяла на Косівщині. Матеріал про ці події надав Василь Гуменюк. Було показано відеокліп з підбіркою фотоматеріалів з тих буремних часів, який супроводжувався піснями Гурту патріотичної пісні «Вогневир».

Завершальним акордом вечора стало спільне виконання глядацькою залою «Заповіту».

Зі словами вдячності за організацію та проведення святкового вечора виступили декан факультету електроніки Ігор Половинко та голова Профспілкового комітету викладачів і співробітників Університету Анатолій Бородчук. А студенти-фізики у віршованій формі подякували доцентові факультету електроніки Іванові Хвищуну за їхнє згуртування навколо ідеї відзначення Шевченкових роковин. Іван Олександрович є ентузіастом, завдяки якому факультет електроніки, фізичний факультет і Природничий коледж постійно проводять патріотичні заходи, які виховують студентів у державницькому дусі.


Оксана Гоцур