Нагородили переможців XIV Фестивалю мистецтв «Таланти Франкового Університету»

 

10 травня 2010 року у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся гала-концерт XIV Фестивалю мистецтв «Таланти Франкового Університету», на якому було нагороджено переможців фестивалю.

Уже чотирнадцять років поспіль Львівський національний університет імені Івана Франка завдяки Фестивалю мистецтв займається пошуком талантів серед своїх студентів та викладачів і популяризує українське мистецтво. У цілому такий загальноуніверситетський захід дає змогу талановитій молоді показати творчі можливості, долучитися до творення та розвитку мистецтва та творчого життя Університету.

 Відкривала гала-концерт проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур, яка у вітальному слові наголосила на тому, що молоді таланти, які взяли участь у XIV Фестивалі мистецтв «Таланти Франкового Університету», уже сьогодні вносять свій вклад в українську культуру та мистецтво.

 Конкурсанти цьогорічного фестивалю змагалися за перемогу у п’яти номінаціях: «Пісенне мистецтво», «Інструментальне мистецтво», «Танцювальне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Візуальне мистецтво».

У номінації «Пісенне мистецтво» (соліст-вокаліст) лауреатами фестивалю стали Марта Машиляк, Ольга Гель, Олександр Шевчук, Анатолій Мінтенко. Виступи у вокальному та вокально-інструментальному жанрі у номінації «Пісенне мистецтво» журі оцінило так: квінтет бандуристок «Чарівні струни» став лауреатом ІІ ступеня, а гурт «On the edge» – лауреатом ІІІ ступеня.

У номінації «Інструментальне мистецтво» переможцями стали Аркадій Кіндибалюк, Мар’ян Лесюк, Святослав Лазор та Ярослав Нікітчук.

Номінація «Театральне мистецтво» була представлена на Фестивалі у двох жанрах – художньо-поетичному слові та виставі. У першому жанрі перемогли Ірина Воїнська (лауреатка І ступеня), Орест Дзюба (лауреат ІІ ступеня) та Ольга Головецька (лауреатка ІІІ ступеня). Театральний колектив «Нуль дихання» став лауреатом І ступеня у номінації «Театральне мистецтво» (вистава), а театральний колектив факультету прикладної математики та інформатики – ІІ ступеня та театральний колектив «Full screen» – ІІІ ступеня.

У номінації «Танцювальне мистецтво» переможці розташувалися у такому порядку: Христина Яремчук (лауреатка І ступеня), Анжела Косарева (ІІ ступінь) та Дмитро Бігас (ІІІ ступінь).

Найбагатшою на перемоги є номінація «Візуальне мистецтво». У цій номінації лауреатами стало восьмеро студентів: Василь Павлюх та Іван Оленин у жанрі «короткометражний фільм», Роман Вітрик, Тетяна Цюпка та Ірина Дендик, Тетяна Швейчук у жанрі «живопис». За кращу фотографію нагородили Наталію Андрушків, Володимир Мазура, Юлію Гадяк, а Дмитра Рожнятовського за короткометражний фільм «Evol».

Лауреатам XIV Фестивалю мистецтв «Таланти Франкового Університету» вручили грамоти та цінні подарунки.

На гала-концерті виступили не тільки переможці фестивалю, а й гості: співачка Ліля Ваврин, КВК-команда «НАБЛА», хіп-хоп гурт «PIZUPS», модерн-балет «DALKROZ».

 Свято музики, пісні, танцю, візуального та театрального мистецтва завершилося. Наступного року відбудеться ювілейний XV Фестиваль мистецтв «Таланти Франкового Університету» і талановиті студенти знову зможуть позмагатися за перемогу у ньому.

 

Оксана Гоцур