Спартакіада Франкового Університету

 

В Студентському клубі нашого Університету 6 червня відбувся підсумковий спортивний вечір, на якому підвели підсумки Спартакіади Львівського національного університету імені Івана Франка за 2006-2007 навчальні роки. Організаторами заходу стали кафедра фізичного виховання і спорту та Спортивний клуб.

 

Спорт – це та галузь, через яку пізнають і знають державу у світі. Позитивний образ України творять саме наші спортсмени, репрезентуючи її таким чином на міжнародному рівні. Франковий Університет дав нашій державі не одного спортивного вихованця. Такі імена студентів, як Ніна Католіна, Ірина Князь, Максим Голіней, Наталія Григоренко є не лише гордістю Університету.

За підсумками Універсіади Львівщини серед вищих навчальних закладів минулого року наш університет посів четверте місце. І хоча цьогорічна універсіада ще триває, всі вірять та мають надію, що наші спортсмени гідно представлятимуть Альма-матер у всіх змаганнях Універсіади-2007 та значно поліпшать свої результати. Навіть уже сьогодні Університет має певні здобутки. Наприклад, у складі збірної команди Львівської області Володимир Прокопів (студент третього курсу факультету міжнародних відносин) та Святослав Горуна (студент І курсу юридичного факультету) захищали честь нашої області на Універсіаді України-2007 з карате, де львівська команда посіла перше загальнокомандне місце. Варто зауважити, що така подія є першою в історії студентського карате. Окрім цього, секції з дзюдо та самбо – одні з найчисельніших в Університеті, і вихованці цих секцій постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях та турнірах. Дівчата-баскетболістки на Універсіаді Львівщини посіли перше, а хлопці – третє.

Вітала переможців та вручала подяки від імені ректора старшим викладачам кафедри фізичної культури та спорту за багаторічну працю підготовки студентів до змагань проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур. Зокрема, вона наголосила на тому, що такі вечори стають традицією та відіграють у студентському житті надзвичайно велику роль. Завдяки праці спортивним тренерам, функціонуванню різних секцій Університет виховує студентів не лише сильних духом, а й тілом.

Подяки за багаторічну роботу у тренуванні студентів Університету проректор вручила таким викладачам кафедри: Аразу Тувакову, Юрію Яремчуку, Святославу Поповичу, Михайлові Цибульському, Олександрові Сісіну, Надії Страпко.

Переможців серед факультетів визначали у двох підгрупах. Кубок та диплом у першій підгрупі вручили юридичному факультету (ІІІ місце), факультету міжнародних відносин (ІІ місце), економічному (перше місце). У другій – геологічному факультету (ІІІ місце), фізичному (ІІ місце), правничому коледжу (перше місце).

За результатами виступів своїх вихованців на спортивних змаганнях різного рівня найкращим визнано майстра спорту міжнародного класу, заслуженого тренера України Юрія Яремчука. Це його вихованець Максим Голіней виборов дві срібні медалі на цьогорічному Чемпіонаті світу з карате, який проходив у Токіо.

Грамоти Управління з питань фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки України чотирнадцятьом найкращим студентам-спортсменам – переможцям Універсіади Львівщини та Універсіади України 2007 року вручав начальник Обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Богдан Юхницький.

Потрібно зазначити, що збірні команди викладачів нашого Університету з п’яти видів спорту взяли участь у Спартакіаді-2007 серед професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів Львівщини. Наші представники вперше посіли перше загальнокомандне місце серед вищих навчальних закладів Львівщини. Таким чином було нагороджено факультети, колективи викладачів яких найактивніше брали участь у спортивних та фізкультурно-масових заходах серед професорсько-викладацького складу Університету, а саме – колективи біологічного та економічного факультетів.

Представник федерації міні-футболу Львівщини перехідний Кубок Спартакіади Львівського національного університету імені Івана Франка вручив філософському факультету.

Гостей та переможців Спартакіади розважали своїми чарівними голосами півфіналістка українського відбіркового конкурсу Євробачення Майя (до речі, студентка нашого університету), студентка економічного факультету Христина Березовська. Окрім цього на спортивному вечорі були показані інші розважальні номери.

 

Оксана Гоцур

Фото: Олександр Лавринович