«Молися сину: за Вкраїну Його замучили...»

 

У рамках святкувань Шевченківських днів на кожному факультеті та коледжі Університету відбуваються святкові вечори, виставки та презентації, присвячені 195-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Так, студенти факультету електроніки, фізичного факультету та Природничого коледжу під керівництвом доцента Івана Хвищуна 12 березня організували Шевченківський вечір «Молися сину: за Вкраїну Його замучили колись». Варто зауважити, що на вечорі віддали шану ще одному синові українського народу – Володимирові Івасюку, 60-ту річницю якого від дня народження відзначали у перші дні весни – 4 березня. Організатори свята поєднали ці дві дати завдяки двом подіям, між якими проміжок часу у 118 років: перепоховання поета і художника Тараса Шевченка та похорон пісняра Володимира Івасюка. Ці дві події точкою свого відліку мають 22 травня.

Звичайно, мова йшла здебільшого про Тараса Шевченка. Студенти розповідали про життєвий і творчий шлях поета, декламували уривки з поем «Кавказ», «Розрита могила», «Великий льох» та ін.

Яскравим доповненням вечора став виступ Народного ансамблю бандуристок «Галичанка». Зі струн бандури лунали: «Учітеся читайте і свого научайтесь», «Віє вітер, віє буйний», «Зоре моя вечірняя». Ще одною «родзинкою» свята став спів Дівочого хор Університету «Ліра», який і розпочав вечір виконанням «Реве та стогне Дніпр широкий» та супроводжував усе концертне дійство Шевченковими піснями.

Після розповідей про цікаві та маловідомі факти з біографії поета, аматорська театральна група студентів фізичного факультету виступила із театралізованим дійством «І генії кохають». Глядачі могли почути і побачити епізоди нещасливих історій про тих Муз, у яких закохувався Шевченко: юна Оксана Коваленко, княжна Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, артистка Катерина Піунова та його останнє кохання – Ликера Полусмакова. Коли завершилося театралізоване дійство, Іван Хвищун зауважив: «Ви мабуть, зрозуміли, що це театралізоване дійство – з минулорічної концертної програми. Ми знову включили його у вечір, щоб пригадати нашу студентку Олю Жигаляк, яка трагічно загинула у Харкові. Тоді вона тут виконувала роль ще одного кохання Кобзаря – полячки Ядзі Гусинківської...». Всі присутні в залі помянули хвилиною мовчання Олю Жигаляк, світлу пам’ять про яку бережуть викладачі й студенти.

Друга частина вечора включала коротку розповідь про основоположника української естрадної музики Володимира Івасюка. У пам’ять про пісняра-композитора аматорські студентські колективи під акомпанемент електронних гітар виконали незабутні «Червону руту», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас». Уся зала підспівувала високопоетичні рядки пісень.

Завершальним акордом вечора стало виконання «Заповіту».

Зі словами вдячності за організацію та проведення святкового вечора виступили декан факультету електроніки Ігор Половинко і декан фізичного факультету Петро Якібчук, які висловили своє захоплення мистецькими талантами своїх студентів.

Вечір засвідчив, що навіть через десятиліття і віки є і буде завжди актуальним високе мистецьке слово Тараса Шевченка та Володимира Івасюка.

 

 Оксана Гоцур

Фото Івана Хвищуна