Василь Шкляр: «Я був джмелем, який сидів на мальві Іваничука...»

 

3 грудня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація роману заступника голови Національної спілки письменників України Василя Шкляра «Чорний ворон».

 

Василь Шкляр є відомим романістом та прозаїком в сучасній українській літературі, переможцем конкурсу «Коронація слова», літературних премій «Золоте перо», «Спіраль століть», «Золотий Бабай», першої премії Ліги українських меценатів «Ярославів Вал» та інших; автор бестселерів «Ключ», «Елементал», «Кров кажана».

Ведучи зустріч, український письменник Михайло Слабошпицький під час презентації роману «Чорний ворон» підкреслив, що у ньому Василь Шкляр відображає одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок нашої історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 20-х роках ХХ століття. «Цей роман про дуже сильну особистість, про українських самураїв», – наголосив він.

Про задум, копітку працю над романом, його сприйняття читацькою аудиторією розповідав у своєму виступі Василь Шкляр. Про свого читача він так сказав: «Мій читач домислює. Це людина із загостреним почуттям гідності, яка включає найбільшу чесноту – національну гідність».

Після виступу всі охочі мали можливість поставити запитання письменникові.

Про важливість появи роману «Чорний ворон» у сучасному літературному просторі, який засмічений текстами про «насильство, таргани та воші», наголосив письменник, професор ЛНУ ім. Івана Франка Роман Іваничук. Він зауважив, що уже давно не було справжнього нового історичного роману від молодших авторів, і роман Василя Шкляра нарешті заповнить таку прогалину в українській літературі. Мабуть, ці слова зробили великий вплив на автора «Чорного ворона», бо у відповідь прозвучало усміхнене: «Я був джмелем, який сидів на мальві Іваничука».

Після презентації всі присутні мали можливість отримати автограф від автора «Чорного ворона» Василя Шкляра.

 

Оксана Гоцур