Ігор Юхновський: «Україна не має іншого шляху, як шлях до вдосконалення»

17 грудня 2009 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка вчений у галузі теоретичної фізики, засновник Львівської наукової школи статистичної фізики, академік Національної академії наук України Ігор Юхновський прочитав лекцію «Наука про завтра: три історії – про націю, енергетику і таланти».

 

Відкривав подію в.о. ректора Університету В. Височанський.

Виступ ученого зі світовим ім’ям, який є доктором honoris causa ЛНУ ім. Івана Франка, відбувся з нагоди інтеграції української академічної мережі у загальноєвропейську та світову мережу обміну науковою інформацією.

«Сьогодні маємо один із тих радісних днів, коли можемо сказати, що отримали ще одну перемогу – вступаємо в серйозну європейську наукову сім’ю, – розпочав лекцію академік І.Юхновський. – Я виступаю з нагоди урочистого з’єднання української академічної мережі оптоволоконного електронного зв’язку «Уарнет» з польською академічною системою оптоволоконного зв’язку «Піонер», що входить до складу загальноєвропейської академічної мережі електронного зв’язку. Таким чином ми практично ввійшли у процес розв’язку спільних наукових проблем з європейською спільнотою у формі співучасників»

Лекція академіка І.Юхновського транслювалася on-line в ефірі Першого національного телеканалу.

Після тридцятихвилинної лекції усі охочі мали можливість задати запитання І.Юхновському. Відповідаючи на одне із них, вчений наголосив на важливості наукових шкіл для розвитку та діяльності молодих науковців і закликав надалі розвивати усі Львівські наукові школи.

Закінчив своє слово фізик-теоретик позитивним прогнозуванням щодо державотворення України: «Україна не має іншого шляху як шляху до вдосконалення».

  Фото Юлії Мілянич