Круглий стіл на тему «Політика безпеки НАТО у Східній Європі»

25 березня 2009 р. у Дзеркальній залі ЛНУ імені Івана Франка відбувся круглий стіл на тему «Політика безпеки НАТО у Східній Європі». Організаторами заходу виступили Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська міська рада та відділ преси, освіти і культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

 

За результатами обговорення має бути вироблене розуміння перспектив України в Альянсі в умовах останніх подій на міжнародній арені. В обговоренні взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, аналітик Данського Інституту з прав людини, багаторічний оглядач регіону Східної Європи та Балкан Д-р Ерік Андре Андерсен, Д-р Пітер Віґґо Якобсен (Університет Копенгагена), прес-секретар Міністерства оборони Данії Генрік Левісон, редактор міжнародного відділу найпопулярнішої данської газети «Їлендс постер» (Jyllands-Posten) Єтте Ельбек Мересса, та інші представники НАТО, обласної та міської влади, експерти у галузі політики, соціології, науковці, представники консульських установ.

«Політика безпеки і розширення НАТО в контексті нещодавнього російсько-грузинського конфлікту та її вплив на членство України в Альянсі», – головна мета експертної зустрічі.

 

Довідка

Події останніх років засвідчили, що НАТО стоїть на порозі важливих трансформацій, ініціювання яких можна очікувати вже у квітні цього року на ювілейному 60-му самміті Північноатлантичного Альянсу. Передовсім мова йде про питання колективної оборони організації в рамках 5 статті Вашингтонського Договору, забезпечення ефективної діяльності Альянсу в кризових ситуаціях, зміну процедури прийняття рішень про застосування сили, а також спільну позицію щодо подальшого розширення.

У цьому контексті, з урахуванням прийнятого членами Альянсу 4 квітня 2008 року рішення, про те, що Україна неодмінно стане членом НАТО, перспективи вступу нашої держави до організації набувають нового змісту. Тому відтермінувати чи пришвидшити цей момент у часі – питання, відповідь на яке залежатиме від наявності послідовної позиції органів центральної влади та сумлінного виконання Плану дій Україна-НАТО на 2009 рік, а також волевиявлення громадян України. При цьому, невід’ємною є умова про виключення з переговорного процесу «третіх сторін».

 

Олександр Лавринович

 

Фото Олександра Лавриновича