До сторіччя від дня народження Антонича в Університеті відкрилася художня виставка

 

6 жовтня у Дзеркальній залі Університету відбулося відкриття виставки творів Заслуженого художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Євгена Безніска, присвячені 100-річчю від дня народження українського поета Богдана-Ігоря Антонича. Виставку відкривав виконувач обов’язків ректора професор Василь Височанський.

 

Художні полотна, які зараз експонуються для широкої аудиторії, написані за мотивами творів Богдана-Ігоря Антонича. Сам Євген Безніско, до речі, є чоловіком нині покійної скульпторки Теодозії Бриж, яка виконала пам’ятник на могилі Богдана-Ігоря Антонича. Виступаючи на відкритті виставки, художник наголосив на тому, що при написанні картин його найбільше зацікавив образ Дзвінки. Ім’я «Дзвінка» було улюбленим іменем поета.

На відкритті виставки виступили, зокрема, викладачі Університету, автор першої монографії про поета Микола Ільницький, подружжя акторів Федір і Таїсія Стригуни. Федір Стригун колись так сказав про художника: «Талант Євгена Безніска унікальний вже хоча б тим, що він наважився творчо, мистецьки інтерпретувати чи не всю спадщину геніального Івана Франка». Свою Франкіану митець подарував Університету. Зараз ці картини можна побачити у конференц-залі філологічного факультету. А цикл картин, присвячений Богдану-Ігорю Антоничу, Євген Безніско також подарував Університету. Художні полотна будуть зберігатися в аудиторії імені Богдана-Ігоря Антонича.

Свої враження та побажання про виставку до сторіччя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича відвідувачі можуть записати у «Книгу відгуків».